Chirurgia stomatologiczna w Białymstoku ze znieczuleniem
Chirurg szczękowy – zakres leczenia
Spektrum działań chirurgii stomatologicznej jest bardzo szerokie i obejmuje wiele aspektów terapeutycznych. Zabiegi oferowane przez chirurgię stomatologiczną są stosunkowo małoinwazyjne i charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem. W znakomitej większości wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie są bolesne, a jednocześnie nie wymagają opieki anestezjologa i hospitalizacji, a powrót do rutynowej aktywności jest bardzo szybki.
Chirurgia stomatologiczna a Skomplikowane ekstrakcje
Chirurgia stomatologiczna przychodzi również z pomocą w sytuacjach, gdy “klasyczna” stomatologia zachowawcza nie wystarcza. Dzieje się tak na przykład w przypadku, kiedy trzeba usunąć ząb, a nie ma możliwości dokonać klasycznej ekstrakcji. Do tego typu sytuacji dochodzi na przykład kiedy mamy do czynienia z zębami zatrzymanymi. Jest to stan, w którym prawidłowo wykształcony ząb z jakichś powodów nie ulega wyrżnięciu.
Zakres wykonywanych zabiegów obejmuje:
- konsultacja chirurgiczna
- usuwanie zębów zatrzymanych, (np. zęba mądrości)
- operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych,
- dłutowanie,
- resekcja korzenia,
- usunięcie torbieli,
- opatrunek chirurgiczny,
- kiretaż zamknięty (1/2 łuku)
- wycięcie włókniaka,
- replantacja zęba,
- repozycja i unieruchomienie zęba,
- szycie rany jamy ustnej, wargi, twarzy,
- plastyka wędzidełka,
- leczenie stanów zapalnych błony śluzowej,
- plastyka tkanek przyzębia,
- implanty,
- nacięcie ropnia.
Gdzie szukać dobrego chirurga stomatologicznego? Zobacz chirurg stomatolog Białystok
Jakie zabiegi są wykonywane przez chirurgów?
Prawdopodobnie najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej są ekstrakcje zębów. Chirurg zajmie się usunięciem zębów, które na przykład się nie wyrżnęły. Nie można ich pozostawić bez leczenia, nawet jeśli nie dają żadnych bolesnych objawów, może się bowiem zdarzyć, że staną się przyczyną powstania torbieli w kości szczęki, która będzie się powiększać i w efekcie może dojść do złamania kości szczęki. Jeśli do tego dojdzie to leczenie będzie dużo bardziej bolesne i skomplikowane.
Usuwanie ósemek
Również usunięcie tzw. „zębów mądrości” często jest zadaniem dla chirurga. Są to duże zęby, które często mają nietypowe korzenie, a po ich ekstrakcji pozostaje duża rana, która czasem wymaga zszycia. Nie zawsze nasz stomatolog może je usunąć osobiście. Jeśli na zdjęciu rentgenowskim widać nietypowy kształt korzeni zęba, to dla własnego bezpieczeństwa lepiej ekstrakcję pozostawić specjaliście.
Chirurg stomatolog zajmie się też przeprowadzaniem zabiegów takich, jak hemisekcja i resekcja korzeni zębowych. Resekcja jest usunięciem wierzchołka korzenia zęba, który zawiera zmienioną zapalnie część kanału, a hemisekcja jest z kolei usunięciem całego korzenia. Tego rodzaju zabiegi pozwalają nam zachować własny ząb, co jest zawsze zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od jego wyrwania.
Zapraszamy do kontaktu